Su Arıtma Sistemleri

Ev İçin Su Arıtma | Ofis İçin Su Arıtma
Endüstriyel Su Arıtma

Aras Su Arıtma Sistemleri, Polartech dünyanın ileri su arıtma teknolojilerinden biri olan Ters Ozmoz sistemini kullanmaktadır.
Su arıtma sistemleri sularınızda olabilecek fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik kirliliklerin arıtılarak içme suyu kalitesinde su üretilmesi amacıyla dizayn edilmiştir.
Su arıtma sistemleri sadece içme suyu değil aynı zamanda evsel tüketim ihtiyaçlarının karşılanması aşamasında da iyi kalite su üretmekterek yiyeceklerinizin gerçek tadını almanızı sağlayacaktır.
Su arıtma sistemleri ile sağlıklı yaşamın en önemli unusuru olan suyu güvenle kullanımınıza sunuyoruz.

Ürünlerimiz çevreye saygılı modern tesislerde doğaya zarar vermeden üretilmiştir.

Ters Ozmoz (reverse Osmosis) Nedir?

Ozmoz yarı geçirgen bir zarla birbirinden ayrılmış olan azyoğun ortamdan çok yoğun ortalama su geçişidir. Doğal olarak meydana gelen Ozmoz olayında, çok yoğun ortama basınç uygulanması ile Ters Ozmoz (Reverse Osmosisolayı gerçekleşir. Çok yoğun ortamda basınç uygulanması ile su çok yoğun ortamdan az yoğun ortama geçer.
Ters Ozmoz sisteminde kullanılan yarı geçirgen membran, 8-12 angstrom gözenek çapına sahiptir. Su molekülleri 8-12 angstromdan küçüktür ve nötr elektrik yüküne sahiptir. Bu sayede membranlardan kolaylıkla geçerler. Fakat su yer alan artı ve eksi yüklü iyonlar ve moleküller, bakteri ve virüsler 12 angstromdan büyük olduklarından membranlardan geçemezler vedoğruca atık hattına yönelirler.
Özet olarak; ileri derece filtreleme ile iyon giderimi için mevcut en ideal su arıtma yöntemidir. Ters Ozmoz tekniği günümüzde ızlıca ilerleyen teknolojilerden biridir.