Teknik Servis

Cihazınınız her türlü tamir, bakım, yedek parça ve filtre değişimleri Aras Su Arıtma Sistemleri tarafından yapılmakta olup, bakım zamanlarınız yine teknik servisimiz tarafından takip edilerek günü gelmeden önce müşterilerimizle irtibat kurulmaktadır.
"Sağlığınız bizim için önemlidir."

SIKÇA SORULAN SORULAR

Su Arıtma Filtreleri Ne Sıklıkla Değiştirilmelidir?

Şebeke suyunuzun durumuna, kalitesine ve sistemi kullanım sıklığınıza göre değişmektedir. Her koşulda filtrelerinizi 6 Ayda bir değiştirilmesi önerilmektedir. Post Karbon filtreyi Yılda bir defa, orjinal membranınızı da 3 Yıldan uzun tutmamanızı öneririz.

Kartuşları Daha Yeni Değiştirdim ve Suyum Bulanık Geliyor, Bu Durum Normal Midir?

Yeni filtrelerinizi taktıktan sonra suyunuzu birkaç dakika akıtmanız gerekecektir. Karbon filtreler doğal malzemeden oluştuğu için bir süre (10-15 dakika) bulanık siyah sugelebilir. Musluğunuzu açık tutup tank vanasını kapatınız ve suyunuz berraklaşana kadar musluktan suyun akmasını bekleyiniz.

Çok Su Kullanmıyorum Bu DurumdaFiltre Ömürleri Değişir Mi?

İlk üç filtrede değişim tarihleri farklılık göstermez. Su filtre edilirken canlı organizmalar (mikrop, bakteri) filtre içerisinde yer edinirler. Bu sebeple suyla yemas sağlandığı an itibariyle değişim miadı başlamış olur. Az su kullanımı sadece membran filtrenin değişim süresini etkilemektedir.

Ürün Montajını ve Filtre Değişimini Kendim Yapabilir Miyim?

Evet ürün montajını yapabilir ve filtrelerini değiştirebilirsiniz. Fakat servis dışı yapılan her türlü müdahale cihazın garantiden çıkmasına neden olacaktır. Tecrübeli su arıtma servisi tarafından yapılacak olan servis işlemlerinde cihazınız garantili olacak ve emniyet içerisinde kullanım sağlanacaktır.